KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 17277214
nr 1727 7214
Sven Hempel
(1896-1944), Sverige
Blandteknik, Signerad, daterad 1947,22x28 cm, yttermått inklusive ram: 31x37 cm
Sven Hempel, svensk målare född 1896, död 1944.
Utrop:
500 kr
måndag 29 september 2025
kl 20:31:41